Zapisy nazwy szkoły

Dzień dobry, władze naszej szkoły nurtuje pytanie, czy w oficjalnej nazwie szkoły (na świadectwach, pieczęciach, tablicy) nazwa "Generał" może widnieć w całości, czy musi to być skrót: im. gen. Oswalda Franka czy (bliższe nam) im. Generała Oswalda Franka?

Dopuszczalne są następujące zapisy oficjalnej nazwy szkoły:

Szkoła Podstawowa numer 48 imienia Generała Oswalda Franka

Szkoła Podstawowa nr 48 imienia Generała Oswalda Franka

Szkoła Podstawowa nr 48 im. Generała Oswalda Franka

Szkoła Podstawowa nr 48 im. gen. Oswalda Franka

Szkoła Podstawowa nr 48 im. gen. O. Franka

Konsekwencją skrócenia wyrazu Generał w omawianej tu nazwie jest konieczność użycia małej litery w skrócie gen.

Adam Wolański