Zapraszam cię do mojego Koła (koła)

Szanowni Państwo,
nurtuje mnie kwestia używania wielkiej i małej litery przy nazwach organizacji. Pisząc przykładowo Koło Naukowe Socjologii Stosowanej, naturalnie używam wielkich liter. Jednakże, jakiej litery powinienem użyć, gdy piszę o organizacji, używając samego słowa koło, lecz mając na myśli konkretną instytucję? Przykładowo w zdaniu: Zapraszam cię do mojego koła/Koła, realizujemy kilka ciekawych projektów.

Będę bardzo wdzięczny za rozwianie wątpliwości.

Z wyrazami szacunku
Jeśli wcześniej pojawi się w tekście pełna nazwa Koło Naukowe Socjologii Stosowanej, słowo, o które Pan (Pani?) pyta, można zapisać na dwa sposoby: Zapraszam cię do mojego Koła lub Zapraszam cię do mojego koła (patrz reguła B. Wielką literą można pisać [93], Wielki słownik ortograficzny PWN, red. E. Polański, część wstępna, s. 54).
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie