Zaproszenia ślubne

Szanowni Państwo,
jestem w trakcie ustalania tekstu, który umieszczę na zaproszeniach ślubnych. Mam do Państwa dwa pytania:
1. Czy we frazie zapraszamy na uroczystość zaślubin wyraz zaślubin powinien być pisany wielką, czy mała literą?
2. Czy poprawna jest zastosowana interpunkcja we fragmencie: w sobotę, 14 lipca 2018 r. o godzinie 17:00? Chodzi mi przede wszystkim o wyjaśnienie, czy przecinek po sobotę jest uzasadniony oraz czy po r. również powinien być przecinek.
Dziękuję.
Rzeczownik zaślubiny pisze się od małej litery. Wyjątkowo można go zapisać wielką literą ze względów uczuciowych. Przytaczam odpowiednią(19.1) regułę WSO [https://sjp.pwn.pl/zasady/97-19-1-Zasady-uzycia;629418.html]:
Użycie wielkiej litery ze względów uczuciowych i grzecznościowych jest indywidualną sprawą piszącego. Przepisy ortograficzne pozostawiają w tym wypadku dużą swobodę piszącemu, ponieważ użycie wielkiej litery jest wyrazem jego postawy uczuciowej (np. szacunku, miłości, przyjaźni) w stosunku do osób, do których pisze, lub w stosunku do tego, o czym pisze.

Wyrażenie mówiące o terminie ślubu może mieć następującą interpunkcję: w sobotę 14 lipca 2018 r., o godzinie 17:00. Wyrażenie wskazujące na datę (14 lipca 2018 r.) jest określeniem wyrażenia w sobotę (w sobotęktórą?14 lipca 2018 r.), a zatem między nimi nie postawiłabym przecinka. Natomiast wyrażenie o godzinie 17.00 jest okolicznikiem czasu. Jako że element w sobotę 14 lipca 2018 r. pełni taką samą funkcję składniową, w zdaniu mamy dwa okoliczniki jednorodne – takie rozdzielamy przecinkiem.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski