Zarabiać na aparthotelu (?)

Czy wyrażenie zarabiać na aparthotelu jest poprawne?
Aparthotel (wyraz obcy) – rodzaj inwestycji, w której właściciel apartamentu otrzymuje co roku zdefiniowany wcześniej zysk.
W konstrukcji zarabiać na czymś dopełnienie (na czymś) wskazuje na źródło zarobionych pieniędzy, co widać w zdaniach wyekscerpowanych z NKJP:
Jeśli nie będziemy mogli zarabiać na reklamach, zabraknie nam pieniędzy na kupowanie dobrych, drogich filmów…
fundusz inwestycyjny […] sprzedał równowartość 10 mld dolarów w funtach szterlingach, zarabiając na tej operacji dla swych klientów i dla siebie okrągły miliard dolarów…
Brał jednak pieniądze, które matka zarabiała na wódce.

Zarabiałem na czarnym rynku…
Jeżeli ktoś przez całe lata zarabiał na przestępstwach, dlaczego miałby być traktowany inaczej niż pozostali?
Jeśli więc aparthotel jest rodzajem inwestycji, to zwrot zarabiać na aparthotelu nie powinien budzić wątpliwości poprawnościowych.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski