Zasady przywoływania aktów prawnych

Czy zapis „Dz. U. z 2023 r., poz. 16" jest poprawny? Czy po „r." stawiamy przecinek?

Zapis dotyczący tego rodzaju podstawy prawnej konstruowany jest następująco:

a) skrót nazwy danego dziennika urzędowego zapisujemy zwyczajowo z kropkami i bez spacji: Dz.U.;

b) w wypadku, gdy rok ogłoszenia jest inny niż rok uchwalenia aktu prawnego, po przyimku z podajemy ten rok, oznaczając go skrótem r.: Dz.U. z 2023 r.;

c) dalej, po przecinku, piszemy skrót wyrazu pozycja wraz z numerem pozycji aktu prawnego opublikowanego w tym dzienniku urzędowym: Dz.U. z 2023 r., poz. 16.

Adam Wolański