Zawisła i Konieczna

Witam!
Proszę o odpowiedź na pytanie, w jaki sposób odmienia się nazwisko Zawisła i jak napisać na dyplomie: Dyplom dla Anny Zawisły czy dla Anny Zawisłej, czy też dla Anny Zawisła. Czy tak samo odmienia się nazwisko Konieczna? Dyplom dla Anny Konieczny czy Anny Koniecznej czy Anny Konieczna?
Dziękuję.
Nowy słownik poprawnej polszczyzny PWN w haśle problemowym nazwiska podaje, że odmianę przymiotnikową mają nazwiska kobiet zakończone na -ska, -cka, -dzka, -na oraz -owa, natomiast zakończenia -sła w nazwiskach typu Zawisła nie wymienia. Myślę jednak, że zgodne z intencją kodyfikatorów było odmienianie według wzoru przymiotnikowego wszystkich nazwisk kobiecych o wyraźnych morfologicznych znamionach przymiotnikowości. Napisałbym więc: Dyplom dla Anny Zawisłej, traktując to nazwisko tak jak tzw. imiesłów przymiotnikowy przeszły w formie żeńskiej (por. wygasła miłość 'taka, która wygasła').
Ten sam słownik informuje o tendencji do nienadawania formy żeńskiej pewnym nazwiskom przymiotnikowym (ich zakres nie został niestety jasno określony), a tym samym do ich nieodmieniania, por. pani Mądry, Pani Ufny. Najlepiej zatem zapytać osobę, dla której chcemy przygotować dyplom, czy zgodnie z rodzinnym zwyczajem jej nazwisko jest odmienne, czy nie.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski