Zbyt syty, zbyt bity

Dzień dobry,
od dłuższego czasu poszukuję bezskutecznie znaczenia wyrażenia zbyt syty, zbyt bity. Bardzo proszę o wyjaśnienie, jak należy je rozumieć.
Z poważaniem,
Jolanta van Holstein
Szanowna Pani,
niestety, nie udało mi się znaleźć ani przykładu użycia frazeologizmu zbyt syty, zbyt bity, ani wyjaśnienia jego znaczenia. Być może stanowi ono wariant przysłowia (notowanego przez Nową księgę przysłów i wyrażeń przysłowiowych polskich pod red. J. Krzyżanowskiego (Warszawa, 1972, t. 3, s. 366 – hasło syty) Kto się położy niesyty, wstaje niezbity, gdzie niezbity znaczy tyle co ‘nieobolały’. Można to przysłowie zatem odczytywać jako przestrogę przed zbytnim objadaniem się na noc (albo w ogóle: przed zbytnim objadaniem się). Na ten trop naprowadzają nas dwa odsyłacze zamieszczone pod przysłowiem – do przysłów: Wieczerza hojna, noc niespokojna (t. 3, s. 662) oraz Za smaczne w wieczór frykasy, w nocy w brzuchu obertasy (t. 1, s. 581), które same się tłumaczą.
Z pozdrowieniami
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski