Zdanie podrzędne oddzielamy przecinkiem

Chciałabym zapytać się o to, jak poprawnie postawić przecinek w zdaniach takich jak: Widział jak wschodzi słońce, Czuła jakby ogród należał do niej.

Czy trzeba postawić przecinki przed słowami jak i jakby, czy jest to zbędne?

Nie mogłam znaleźć odpowiedzi w Internecie, więc postanowiłam napisać do Waszej poradni.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Postawienie przecinka jest tu konieczne, gdyż elementy: jak wschodzi słońce, jakby ogród należał do niej są zdaniami podrzędnymi wobec elementów: widział, czuła, a takie konstrukcje („zdanie nadrzędne – zdanie podrzędne”) wymagają rozdzielenia przecinkiem (zasada ta jest opisana w p. 90.A. części teoretycznej Wielkiego słownika ortograficznego PWN pod red. E. Polańskiego; https://sjp.pwn.pl/zasady/Przecinek-pomiedzy-zdaniami-podrzednymi-i-nadrzednymi-Zasady-ogolne;629772.html). Poprawna wersja przywołanych zdań zatem to: Widział, jak wschodzi słońce, Czuła, jakby ogród należał do niej.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski