Zdanie z imiesłowowym równoważnikiem

W powieści, którą aktualnie czytam, natrafiłem na takie zdanie: Gdy mijali kuźnię, Gann podniósł wzrok i obejrzawszy się przez ramię, Fairfax zobaczył, że kowal wyszedł na drogę. Wydaje mi się, że jest to podręcznikowy przykład złego zastosowania imiesłowu przysłówkowego i że powinno być np. tak: Gdy mijali kuźnię, Gann podniósł wzrok i Fairfax, obejrzawszy się przez ramię, zobaczył, że kowal wyszedł na drogę. Po prostu ciekawi mnie, czy mam rację, dlatego proszę o opinię…
Szanowny Panie,
ma Pan rację – przytoczone zdanie jest niepoprawne – przede wszystkim, że element i obejrzawszy się przez ramię może być powiązany z elementem Gann podniósł wzrok. Zaproponowana przez Pana wersja nie zawiera tego błędu.
Z pozdrowieniami
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski