Zdanie zaczynające się od że

Szanowni Państwo,
czy wypowiedź: Wiem, że współpraca nie zawsze jest prosta i przyjemna. Że czasem trzeba wykazać się cierpliwością jest poprawna? Chodzi mi o rozpoczęcie nowego zdania od że. Wprawdzie można by ją zamknąć w jednym zdaniu i nie mieć tego problemu, ale względy prozodyczne mogą w moim odczuciu przemawiać za rozdzieleniem na dwa zdania. Na przykład kiedy robimy wyraźną pauzę.

Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Zdanie jest poprawne, choć oczywiście nacechowane stylistycznie – ma większy ładunek ekspresji, niżby miała wypowiedź, w której element że czasem trzeba wykazać się cierpliwością stanowiłby część pierwszego zdania. Tego typu składnię spotyka się w powieściach, reportażach, felietonach itd. – w gatunkach literackich i publicystycznych, w których wyraźnie zaznacza się „ja” nadawcze.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski