Zdrabniamy śmieć

Dzień dobry!
Mam pytanie dotyczące zdrobnienia od wyrazu śmieć. W moim odczuciu najbardziej pasującym wydaje się śmietek, niemniej jednak jego używanie wybitnie bulwersuje moją mamę. Nie wiem dlaczego. Bardzo proszę o odpowiedź, czy używana przeze mnie forma jest niepoprawna językowo?
Pozdrawiam
Z używanych dziś rzeczowników na -eć mało który podlega zdrabnianiu, a te które się zdrabniają, czynią to w sposób nietypowy, np. kmieć – kmiotek, kapeć – kapcioszek. W tej sytuacji trudno powiedzieć, czy lepszym słowem jest śmietek, czy śmiotek albo śmiecioszek. Za śmietkiem najsilniej przemawia łokietek – historycznie zdrobnienie od łokieć, dziś znane głównie jak przydomek jednego z władców Polski.
Mirosław Bańko, PWN