Zinowjew

Rosyjskie nazwisko Зиновьев w WSO PWN zostało przetranskrybowane jako Zinowiew. Dlaczego jednak nie Zinowjew, skoro е występuje po znaku miękkim? Ten sam słownik odnotowuje przecież także nazwisko Sołowjow (ros. Соловьёв), w którym zgodnie z regułą [308] litera ё poprzedzona znakiem miękkim została oddana przez jo, nie zaś io.
Zarówno Wikipedia, jak i encyklopedie PWN mają hasło Zinowjew, wydaje się, że WSO PWN powinien stosować ten sam zapis, zwłaszcza że byłoby to zgodne z zasadami transkrypcji, które podaje.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski