Złoty Pokój

Właściciel dużego domu nadał nazwy niektórym pokojom. Jak powinno się je pisać: Złoty pokój, Złoty Pokój, złoty pokój czy „Złoty pokój” (pierwszy cudzysłów oczywiście dolny, ale komputer nie chce tego zrobić)?

Będę wdzięczna za pomoc,
Katarzyna Łopaciuk
Gdyby taki pokój był w naszym wydawnictwie, nazwalibyśmy go Złoty Pokój, żeby go jak najskuteczniej wyróżnić spośród innych. Nie mamy Złotego Pokoju, ale mamy Salę Kolumnową i tak o niej piszemy. Wielkimi literami zwykle pisze się też Bursztynowa Komnata.
Mirosław Bańko