Znaczny a znaczący

Czy wyrażenia znaczny wzrost zachorowań i znaczący wzrost zachorowań można traktować jako synonimiczne?
Znaczny to inaczej duży, pokaźny, natomiast znaczący to ‘taki, który ma duże znaczenie’ oraz ‘taki, który jest znakiem, przejawem czegoś’. W wielu kontekstach zakresy użyć tych przymiotników się pokrywają, bo – właśnie – jeśli liczba zachorowań bardzo wzrosła, to na ogół jest to przejawem czegoś (np. szerzącej się epidemii) lub ma duże znaczenie (np. dla zdrowia ludności).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski