Znów o rachubie czasu

Witam

Jeśli mówię, że nie ma mnie do końca tygodnia, to nie ma mnie do piątku czy do niedzieli?

Pozdrawiam
To zależy, co mamy na myśli, mówiąc koniec tygodnia. W pracy tydzień kończy się w piątek, a zdanie będzie odczytane jako ‘nie będę w pracy przez najbliższe dni, włącznie z piątkiem’ Jeśli oznajmimy: Nie ma mnie do końca tygodnia domownikom, to będą się oni spodziewać nas w niedzielę wieczorem lub poniedziałek rano.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski