Zrzec się – zrzeczenie się

Czy forma zrzeknięcie się jest poprawna?
Przeczytałam zdanie: (…) stało się to w wyniku zrzeknięcia się mandatu poselskiego przez Wojciecha Jasińskiego (PiS).
Ja napisałabym: w wyniku zrzeczenia się.
Ma Pani rację – rzeczownikiem utworzonym od czasownika zrzec się jest zrzeczenie się. Rzeczowniki zakończone na -cie tworzy się od czasowników zakończonych na -ąć, np. błysnąćbłyśnięcie, wysunąćwysunięcie, chudnąćchudnięcie.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski