Zwłaszcza a szczególnie

Szanowni Państwo,
czy jest kontekst, w którym słowa zwłaszcza i szczególnie nie mogłyby się zastępować?
Nie w każdym kontekście zwłaszcza i szczególnie są synonimami. Są względem siebie bliskoznaczne jedynie wówczas, gdy są partykułami – wskazują wówczas na to, że rzecz, osoba, zjawisko, czynność itd., której nazwa jest poprzedzona słowem szczególnie lub zwłaszcza, została w jakiś sposób wyróżniona (por. Lubię muzykę, zwłaszcza barokową / Lubię muzykę, szczególnie barokową).
Oprócz tego jednak słowo szczególnie jest przysłówkiem znaczącym ‘w sposób niezwykły, wyjątkowy’ (Nie była szczególnie ładna) – to znaczenie nie przysługuje wyrazowi zwłaszcza.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski