Zwroty tytularne w powieściach

Szanowni Państwo,
Jak powinniśmy zapisywać w powieści sformułowania typu Wasza Wysokość / wasza wysokość, Wasza Książęca Mość / wasza książęca mość? Chodzi mi o to, czy używać małych, czy wielkich liter.
Pozdrawiam
Czytelniczka
W tekstach powieściowych – w narracji i dialogach – tzw. zwroty tytularne oraz nazw godności zapisujemy zgodnie z ogólnymi regułami ortograficznymi, które nakazują zapisywać tego rodzaju nazwy od małych liter, por. panie prezydencie, panie ministrze, panie generale, pani prezes, pani dyrektor. Wahania w zakresie pisowni małą bądź wielką literą dotyczą rzeczywiście zwrotów tytularnych (opisowych i fatycznych) odnoszących się do koronowanych głów oraz przywódców religijnych. Można je zapisywać dwojako, por. np. jego/wasza królewska mość, Jego/Wasza Królewska Mość, jego/wasza świątobliwość, Jego/Wasza Świątobliwość.
Adam Wolański