Życie

Jak powinno brzmieć poprawnie zdanie:
Pracownicy często ulegają wypadkom, a nawet często tracą swoje życia.
Pracownicy często ulegają wypadkom, a nawet często tracą swoje życie?
Dziękuję z góry za odpowiedź.
Życie nie ma liczby mnogiej, więc poprawnie powiemy: Pracownicy często ulegają wypadkom, a nawet tracą życie. Niepotrzebne jest dodawanie tu zaimka swój (tracą swoje życie), gdyż nie można stracić czyjegoś życia.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski