Życzymy Państwu mnóstwa radości!

Witam serdecznie.
Proszę o informację, czy zwrot: „Życzymy mnóstwa radości” jest poprawny. Wydaje mi się, że powinnam napisać: „Życzymy mnóstwo radości”.
Z góry dziękuję za informację
Elwira R.
Życzymy – kogo? czego? – mnóstwa radości. Rzeczownik mnóstwo jest rodzaju nijakiego, dopełniacz tworzy jak bóstwo: kogo? czego? – bóstwa i mnóstwa. Wrażenie, że poprawna byłaby forma mnóstwo, bierze się pewnie stąd, że znaczeniowo mnóstwo jest podobne do zaimka dużo, który w dopełniaczu ma tę samą formę, co w mianowniku.
Mirosław Bańko, PWN