Zyglinda czy Ziglinda?

Moja nauczycielka nosi imię Ziglinda (zwykle pisane i wymawiane Zyglinda). Chciałbym się dowiedzieć, skąd pochodzi ono pochodzi i która z form (pisana przez y czy i) jest bardziej uzasadniona.
Pozdrawiam!
Jest to spolszczona forma imienia Sieglinde, które powstało w średniowieczu ze staro-wysoko-niemieckich elementów sigu 'zwycięstwo' oraz linde 'łagodny'. Imię to jest znane przede wszystkim z germańskiego eposu Pieśń o Nibelungach oraz z Wagnerowskiej opery Walkiria.
Identyczny pierwszy człon zawierają imiona Siegmund, Siegfried, które w języku polskim mają formę Zygmunt, Zygfryd. Wynika stąd, że najlepszym spolszczeniem będzie Zyglinda.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski