abortować

Szanowni Państwo,
czy czasownik abortować, używany na oznaczenie przeprowadzenia zabiegu aborcji, jest poprawny? Wydaje mi się trochę osobliwy i natychmiast – choć może niesłusznie – wywołuje asocjacje z abortażem.
Łączę wyrazy szacunku
Dominik
Łacińskiemu abortire 'poronić' i abortio 'poronienie' może odpowiadać w polszczyźnie czasownik abortować. Przyrostkiem -ować tworzymy liczne czasowniki od rdzeni obcych. Słowo abortować jest jednak rzadkie, w NKJP występuje zaledwie kilka razy. Dla porównania aborcja ma tam ponad 4000 wystąpień.
O abortażu nie słyszałem, w słownikach jest tylko abordaż, ale on ma inne znaczenie i inne pochodzenie.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski