absolwent filologii angielskiej UJ, mgr fizyki UW

W przykładowych życiorysach zamieszczonych na stronach internetowych spotkałem się z zapisami typu: absolwent filologii angielskiej UJ, mgr fizyki UW. Czy tego rodzaju formy są prawidłowe?
Forma mgr fizyki UW oznacza, że osoba ta ukończyła studia i obroniła pracę magisterską. Zapis absolwent filologii angielskiej UJ może oznaczać to samo, ale może też zawierać informację, że osoba ta ukończyła studia i otrzymała tylko tzw. absolutorium, a pracy magisterskiej nie napisała i do jej obrony nie przystąpiła.
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski