adres WWW na końcu zdania

Szanowni Państwo,
czy w zdaniu: „Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj: www…” warto postawić dwukropek? Zauważyłem, że Państwo w odpowiedziach piszą np.: „(…) znajduje się pod adresem www…”. Ma tu jakieś znaczenie, czy adres jest jednocześnie linkiem, czy zwykłym elementem tekstu? Jeśli zdanie kończy się adresem WWW lub linkiem, to powinniśmy zakończyć je kropką, o ile nie naruszy to funkcjonalności w przypadku linku?
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Jeśli adres WWW znajduje się na końcu zdania, należy go zamknąć kropką. Kropka ta oczywiście nie należy do adresu, ale nie zauważyłem, żeby programy edycyjne miały z tym jakiś kłopot. W każdym razie nie polecam oddzielania kropki od adresu odstępem.
Osobna sprawa to trafiające się w poradni zdania typu: „Odpowiedź jest tutaj”, w których słowo tutaj jest wyróżnione pogrubieniem jako link, ale adresu jako takiego nie widać. Kiedyś mnie one raziły, brakowało mi referenta i gestu, który by go wskazywał. Potem chyba się przyzwyczaiłem, w każdym razie pod datą 11.06.2014 widzę analogiczny przykład w mojej odpowiedzi: „Pomogę: odpowiedź jest tutaj”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski