adres

Szanowni Państwo,
jaki jest poprawny sposób zapisywania numeru domu i mieszkania przy podawaniu adresu? Poniżej podaję trzy przykłady, które spotykam równie często.
ul. Słoneczna 19/2
ul. Słoneczna 19 m 2
ul. Słoneczna 19 m. 2

Dziękuję za odpowiedź.
Anna Mech
Najlepszy zapis to: ul. Słoneczna 19 m. 2. Dopuszczalny jest również zapis: ul. Słoneczna 19/2, lecz trzeba wiedzieć, iż częściej ukośna kreska oddziela podwójną, a czasami nawet potrójną numerację jednego budynku, np. ul. Puławska 38/40/42 m. 143. Zapis: ul. Słoneczna 19 m 2 jest błędny, ponieważ skrót wyrazu mieszkania w adresie musi mieć kropkę.
Adam Wolański