ajurwedyjski

Dzień dobry,
ajurwedyczny czy ajurwedyjski? W Państwa internetowym słowniku jest ten pierszy przymiotnik, ale w internecie częściej występuje ten drugi. Czy jest on też poprawny, czy rozpowszechnił się za pomocą internetu, ale jest błędny?
Pozdrawiam serdecznie i tak też z góry dziękuję za odpowiedź,
Joanna Repeć
Po konsultacji ze specjalistą upewniłem się co do tego, że pierwszeństwo powinna mieć forma ajurwedyjski, nie tylko dlatego, że częstsza, ale też dlatego, że analogiczna do formy wedyjski. O wyborze formy ajurwedyczny mógł zadecydować przymiotnik medyczny (w końcu o medycynę tu chodzi), a także wpływ języka rosyjskiego, w którym jest forma wiediczeskij.
Mirosław Bańko, PWN