akademia i inne szkoły

Szanowni Państwo!
Mówimy „Mam spotkanie na uniwersytecie (na politechnice)”. Czy z akademią jest tak samo? Jak jest poprawnie: mieć spotkanie na akademii czy w akademii? Dziękuję i pozdrawiam.
Z poważaniem
Monika Miszewska
W akademii jest częstsze niż na akademii i brzmi bardziej oficjalnie. Natomiast w uniwersytecie jest zdecydowanie rzadsze niż na uniwersytecie i w politechnice jest zdecydowanie rzadsze niż na politechnice. Preferencje dotyczące określeń miejsca mają związek z preferencjami dotyczącymi określeń kierunku: do akademii jest czętsze niż na akademię, ale do uniwersytetu i do politechniki są o wiele rzadsze niż na uniwersytet i na politechnikę.
Mirosław Bańko