akapity i cudzysłowy wewnętrzne

Szanowny Panie Profesorze!
Uprzejmie proszę o odpowiedź na następujące pytania:
1. Czy to prawda, ze nowy paragraf nie musi się już zaczynać od akapitu?
2. Jak wygląda cudzysłów wewnętrzny w tekście pisanym ręcznie? Czy jest to znak „<<>>”?
Łączę wyrazy szacunku
Agnieszka Oćwieja
Ad 1. Ma Pani na myśli wcięcie akapitowe? Nowy akapit (paragraf) nie musi się zaczynać od wcięcia, ale wtedy dobrze jest wyróżnić go w inny sposób. Zazwyczaj stosuje się powiększone odstępy między akapitami, ale np. w słownikach bywają stosowane tzw. akapity wiszące, w których pierwszy wiersz jest wysunięty w lewo.
Ad 2. Zarówno w tekście pisanym ręcznie, jak i w maszynopisie czy komputeropisie cudzysłów wewnętrzny może mieć postać «…» lub »…«. Należy wybrać jeden i używać go konsekwentnie. Proszę zwrócić uwagę, że w piśmie komputerowym cudzysłowów tych nie zapisujemy jako podwojonych znaków mniejszości i większości, lecz korzystamy z gotowych znaków (pod systemem Windows można je wpisać jako Alt-0171 i Alt-0187).
Mirosław Bańko, PWN