akcent w nazwach tonacji

Na który element powinien padać akcent przy wymawianiu nazw tonacji typu C-dur, a-moll itd.? Czyli [CEdur] czy [ceDUR]?
Nazwy tonacji składają się z nazwy dźwięku podstawowego (tu: C, a) i nazwy trybu (dur, moll). Tradycyjnie akcentowano oba człony. Ostatnio obserwuje się tendencję do akcentowania na pierwszym członie, ale nie uchodzi to za eleganckie.
Grzegorz Dąbkowski, prof., Uniwersytet Warszawski