aklimatyzować

Czasownik aklimatyzować ma w WSWO PWN oznaczenie ndk lub dk. Zafrapowało mnie to mocno. Dotychczas wszystkie słowniki notowały tylko ndk, więc pomyślałem, że to może oparcie na tekstach. Jednak ani imiesłowu aklimatyzowawszy, ani innych form (np. aklimatyzował) potencjalnie wyrażających tryb dokonany nie znalazłem w Państwa Korpusie (i w Google też nie). Mamy już przecież dk zaaklimatyzować. Skąd więc informacja tam zawarta?
Trudno znaleźć dokonane użycia czasownika aklimatyzować. Spośród kilkudziesięciu przykładów, które przejrzałem, najlepszy wydaje się następujący: „W celu zapobieżenia ich [jezior] zarastaniu aklimatyzowano w nich roślinożerne ryby odznaczające się szybkim przyrostem masy: amura oraz tołpygi – białą i pstrą” (K. Malik, M. Raciborska, Przewodnik po Polsce). Użyty w pytaniu argument, iż mamy przecież zaaklimatyzować, więc po cóż nam dokonane aklimatyzować, brzmi rozsądnie, ale język najwidoczniej lubi pewną redundancję. Mamy bowiem też dokonane adaptować (wcale nie takie rzadkie jak dokonane aklimatyzować), a niezależnie od tego zaadaptować.
Mirosław Bańko, PWN