akuratnie

Czy słowo akuratnie używane w kontekście [znaczeniu?] 'w tym samym momencie' może być powszechnie używane zamiennie z akurat? Mnie ten pierwszy wyraz kojarzy się bardziej z poprawieniem siebie lub kogoś, udoskonaleniem, np.: „Polska wygrała z Ukrainą 3:1. – Akuratnie, przegrała 1:3”.
Akuratnie w znaczeniu 'akurat' to słowo przestarzałe lub gwarowe. We współczesnym języku, raczej potocznym, słowo to funkcjonuje w znaczeniu 'tak, jak należy, np. starannie lub punktualnie'.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski