akwapark

Witam,
Jaka forma jest poprawna: aqua park czy aquapark? A może już akwapark…
Pozdrawiam
Maciek

PS. Według mnie w formularzu do zadawania pytań powinno być „jedną rzecz naraz” a nie „na raz” :)
Najlepiej brzmi park wodny, ale jeśli już koniecznie trzeba użyć jednego słowa, to opowiadam się za akwaparkiem.
W formularzu napisaliśmy „na raz”, rozumiejąc 'na jeden raz'. Chodzi przecież o to, żeby jeden list zawierał tylko jedno pytanie. Nie mamy nic przeciw temu, żebyście Państwo wysyłali np. trzy pytania naraz, tzn. równocześnie, byle tylko do nas doszły one w trzech listach.
Mirosław Bańko