aldefir

Chciałem bardzo prosić o wyjaśnienie słowa aldefir, z którym się niedawno spotkałem, a nie znalazłem jak dotąd w żadnym słowniku.
Tego słowa nie notuje żadne z dostępnych mi źródeł. Szkoda, że nie podaje Pan kontekstu, w którym ono się pojawiło, bo ułatwiłoby to poszukiwania.
— Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski
PS. Może ktoś z czytelników pomoże? Chętnie zamieścimy uzupełnienie. (Red.)
Może chodziło o Aldewir? Koncentrat środka myjąco-dezynfekującego na bazie aldehydu glutarowego, o bardzo szerokim zastosowaniu, m.in. w placówkach służby zdrowia, sanatoriach, hotelach. Polski produkt. Producent: Septoma (Ząbki k. Warszawy).
Paweł Baka