ani…, ani…

„Nie pamięta ani jak wstał, czy już jadł i jak się ubrał” – to zdanie z zapowiedzianych na przyszły rok Xiąg Jakubowych Olgi Tokarczuk. Brakuje mi w nim przecinka, ale mam kłopot: czy powinien on stać przed czy po ani?
Mnie brakuje powtórzonego spójnika ani, całe zdanie widziałbym w takiej postaci: „Nie pamięta ani jak wstał, ani czy już jadł i jak się ubrał”. W konstrukcji ani…, ani… drugie ani poprzedzamy przecinkiem.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski