anonimowi alkoholicy czy Anonimowi Alkoholicy

Szanowni Państwo!
Wspólnota Anonimowych Alkoholików to nazwa własna, więc zapis dużymi literami jest oczywisty i uzasadniony. Pytanie: czy Ziutek, będący członkiem tej Wspólnoty, jest Anonimowym Alkoholikiem, czy może anonimowym alkoholikiem? Czy pewne doświadczenia mają anonimowi alkoholicy, czy Anonimowi Alkoholicy? Jesteśmy Anonimowymi Alkoholikami czy anonimowymi alkoholikami?
Z poważaniem
Maria Banach
O panu Ziutku należy pisać jako o anonimowym alkoholiku.
Doświadczenia zaś odnoszą się raczej do anonimowych alkoholików, czyli niektórych osób należących do tej wspólnoty. Sformułowanie doświadczenia Anonimowych Alkoholików sugerowałoby, że dotyczą wszystkich uczestników tego ruchu. Przypuszczam, że może i tak być, ale w razie wątpliwości lepiej pisać małą literą.
Podobnie w ostatnim przypadku. Zawsze można napisać to wyrażenie małymi literami. Zapis „Jesteśmy Anonimowymi Alkoholikami” miałby uzasadnienie, gdyby odnosił się do całej wspólnoty.
Jan Grzenia