antonim do ściszyć

Czy istnieje w języku polskim jakiś czasownik oznaczający zwiększenie głośności? Wiadomo, iż można powiedzieć „Ścisz muzykę”, ale czy można powiedzieć zgłośnij, podgłoś, zgłoś czy jakoś inaczej?
W języku mówionym spotkałem się z czasownikiem pogłośnić, ale słowniki go nie notują, nie mamy też poświadczeń w Korpusie Języka Polskiego. Pozostaje więc mówić „Daj głośniej”, „Nastaw głośniej” lub podobnie.
Mirosław Bańko