anty+fani

Moje pytanie dotyczy terminu antyfan. Nie znalazłam go ani w słowniku języka polskiego, ani w słowniku ortograficznym, ani w słowniku poprawnej polszczyzny, ani w Korpusie, lecz jest on stale stosowany, w dodatku pisany z dywizem po przedrostku anty. Wiem, że obecnie powstaje wiele neologizmów, które mają niewiele wspólnego z poprawnością językową, zastanawiam się jednak, jak to możliwe, że wszyscy nieustannie popełniają ten sam błąd. Czy stosowanie tego pojęcia ma jakiekolwiek uzasadnienie?
Za użyciem dywizu może kryć się chęć ujawnienie struktury słowa. Inny sposób na osiągniecie tego samego celu, to zapis z odstępem lub użycie wielkiej litery w środku. Na stronach internetowych spotyka się zatem pisownię anty-fani, anty fani i antyFani (formy te mają w dodatku odpowiednik z wielką literą na początku).
W jakim stopniu pisownia ta wynika ze świadomej decyzji, a w jakim z nieznajomości ortografii, to osobna sprawa, odpowiedzi mogą być zresztą różne w wypadku różnych tekstów. W każdym razie dywiz w środku słowa, które zasadniczo powinno być pisane łącznie, pojawia się w wypowiedziach także kompetentnych autorów, np. w poezji (częsty u Norwida) i w rozprawach filozoficznych służy wydobywaniu sensów, które inaczej mogłyby nie zostać dostrzeżone.
Dodajmy, że użycie dywizu przed wielką literą mieści się w normie ortograficznej, np. nie-Polak.
Mirosław Bańko, PWN