anty-

Witam,
Wiem, że antyalkoholowy, antyfaszysta, antytoksyna (…), ale potrzebuję wyraźnie anty-, pisząc tytuł Anty-błogosławieństwa (po całym rozdziale o błogosławieństwach), czy wolno mi zastosować dywiz?
Dziękuję, mz
W języku bardzo wiele wolno, byle znaleźć uzsadnienie. Decydując się na pisownię niezgodną z ortografią, warto skomentować swoją decyzję, np. w przypisku. Uwolni to Panią od podejrzeń pedantycznie nastawionych czytelników i tropicieli błędów językowych.
Mirosław Bańko