antyspołeczny czy aspołeczny?

Witam,
które wyrażenie jest poprawne: antyspołeczne zachowanie czy aspołeczne zachowanie? Kontekst: zachowanie sprzeczne z prawem, np. wandalizm, zaśmiecanie, zakłocanie spokoju itp. Dziękuję za odpowiedź.
Magda
Oba wyrażenia sią poprawne, ale różnią się znaczeniem. Różnica między nimi jest zasadniczo taka jak między przymiotnikami antyspołeczny i aspołeczny, choć w praktyce może się zacierać.
Mirosław Bańko, PWN