antytalibski – antytalibański

Czy o koalicji stworzonej przeciwko talibom powinno się powiedzieć, że jest to koalicja antytalibańska czy anytalibska?
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Antytalibski znaczy 'skierowany przeciwko talibom, islamskim fanatykom rządzącym w Afganistanie'. Antytalibański znaczy 'skierowany przeciwko Talibanowi, organizacji stworzonej przez talibów'. Z Pani listu wynika, że chodzi Pani o koalicję antytalibską. Ponieważ jednak taka koalicja jest jednocześnie antytalibańska, różnicy w istocie nie ma.
Mirosław Bańko