aqua-aerobic

Dzień dobry,
która pisownia podanej nazwy jest prawidłowa: aquaaerobik, aqua-aerobik czy może aqua aerobik?
Pozdrawiam,
Jarek Hirny
Konsekwentnie byłoby albo zachować wszystkie znamiona obcości (aqua-aerobic, aqua aerobic, w ostateczności aquaaerobic, choć ta forma jest najmniej czytelna), albo całkiem spolszczyć (akwaaerobik, tu w pisowni łącznej, jak akwakultura, akwapark i i inne wyrazy obecne w słownikach). Ponieważ jest to słowo na sprzedaż i powinno się dobrze kojarzyć, a Polakom zwykle dobrze kojarzą się słowa, które trącą łaciną (dziś importowaną za pośrednictwem języka angielskiego), więc obecnie pisownia całkowicie obca lub tylko częściowo spolszczona (jak w pytaniu) zdecydowanie przeważa nad całkowicie spolonizowaną, którą byłbym gotów poprzeć (bez wiary w sukces).
Na pytanie, „która pisownia podanej nazwy jest prawidłowa”, nie da się odpowiedzieć przez wybranie jednej z form wymienionych w pytaniu i zdyskwalifikowanie pozostałych. Pewne sugestie są zawarte wyżej, ale ostatecznie decyduje zwyczaj, a ten nie zdążył się ustalić, bo słowo jest nowe.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski