asterysk i krzyżyk w notach biograficznych

Czy po krzyżyku stawianym przed datą śmierci powinna być spacja?
Zarówno po asterysku (*) zastępującym wyraz urodził się, jak i po obelisku (†) oznaczającym wyraz zmarł spacji się nie stawia, por.
Hendrix Jimi, właśc. James Marshall H., *27 XI 1942 Seattle (Waszyngton), †18 IX 1970 Londyn.

Znaki poprzedzają cyfrowo zapisane oznaczenie dnia, miesiąca bądź roku (w zależności od tego, jak szczegółowo określamy daty w haśle biograficznym). Kłopot może się pojawić wówczas, gdy mamy do czynienia z przybliżoną datą urodzin bądź śmierci, która jest zwyczajowo poprzedzona skrótem: ok. (= około). Jednak i wtedy, wyjątkowo, możemy asterysk lub obelisk dołączyć do skrótu bez spacji, por.
Andrzej Frycz Modrzewski, *ok. 1503, Wolbórz pod Piotrkowem Trybunalskim, †1572, Wolbórz.

Adam Wolański