atut

Moje uszanowanie. Czy pisanie, że coś jest dobrym atutem, jest poprawne? Chodzi mi o przymiotnik dobry, jakoś mi nie pasuje, w końcu atut to zaleta. Proszę o rozwianie moich wątpliwości.
Kłaniam się
Dla słowa atut kolokator NKJP podsuwa m.in. takie możliwości:
  • niepodważalny, niewątpliwy, niezaprzeczalny
  • główny, istotny
  • mocny, silny, najmocniejszy, najsilniejszy
  • niebagatelny, poważny, ważny, najważniejszy
  • duży, największy, ogromny, olbrzymi, potężny, spory, wielki
  • bezcenny, cenny
Na liście wyników można wyklikać wskaźniki liczbowe i obejrzeć konteksty.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski