atuty

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące słowa atuty. Zapewne niepoprawne jest użycie sformułowania „Dodajemy atuty (-ów?)”. Wobec tego, co można „zrobić z atutami”, żeby krótko powiedzieć, że robimy coś, co sprawia, że dzięki nam masz w ręku wyjątkowe atuty (np. kształcimy w wyjątkowy sposób).
Dziękuję za odpowiedź.
Atuty możemy komuś dać, żeby dysponując nimi, był silniejszy. Można też – obawy nie są zasadne – komuś atutów dodać (no i też ująć). Można również czyjeś atuty przebić. I to – zdaje się – wszystkie typowe połączenia tego wyrazu, co nie znaczy, że nie można użyć innych, ale to już sfera twórczości językowej.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski