austro-węgierskość

Czy rzeczownik od przymiotnika austro-węgierski będzie miał postać austro-węgierskość czy austrowęgierskość?
Słowniki ortograficzne nie kodyfikują zapisu tego rodzaju rzeczownikowych derywatów od przymiotników złożonych. W uzusie dominuje pisownia z dywizem, por. np.
Na jego własnym, węgierskim terenie pojawił się tymczasem Pál Ábrahám z Teufelsreiter (1932), sprawiając, że austro-węgierskość Kálmána zaczęła być postrzegana jako fragment dawnej epoki.
Piłkarze i trenerzy wyskakują w większości reklam nadymanych biało-czerwonością i dumą z (przyszłych) osiągnięć piłkarskich.
Tradycja miesza się tu z nowoczesnością, radość z cierpieniem, codzienna praca z zadumą, czarno-białość z kolorem…
Adam Wolański