autoprezentacja

Pewien doktor nauk prawnych napisał w swoim profilu na stronie uczelni tak: „Moje zainteresowania ogniskują się wokół prawa pracy”. Jestem przekonany, że jest to zbędne „upiększanie” tego, co można by oddać prostymi słowami, np. „Moje zainteresowania dotyczą (przede wszystkim) prawa pracy”. Czy moje rozumowanie jest słuszne?
Wymieniona osoba najwidoczniej uznała, że bardziej ozdobne sformułowanie wpłynie korzystnie na jej wizerunek. Bez znajomości kontekstu i sylwetki autora tej prezentacji trudno orzec, czy postąpiła słusznie.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski