autorskie „my”

Najpierw cytat: „Poniżej przedstawimy tok rozumowania Kanta, a następnie spróbujemy się zastanowić…”. Pytanie: czy autor, używając liczby mnogiej, pisze poprawnie?
Domyślam się, że cytat pochodzi z pracy podpisanej przez jedną osobę i że to jest przyczyną Pańskiego niepokoju. W cytacie nie ma jednak nic złego. Autor pracy czasem chowa się za formą „my”, aby nie eksponować nadmiernie swojej osoby, aby podkreślić, że jego opinie są podzielane przez innych, aby zaznaczyć, że jego dokonania nie są wyłącznie jego zasługą itp. Konstrukcja taka nosi nazwę pluralis modestiae. Choć podobna jest do konstrukcji pluralis maiestaticus w tym, że polega na użyciu liczby mnogiej zamiast pojedynczej, w istocie jest jej przeciwieństwem.
Mirosław Bańko, PWN