autorskoprawny czy prawnoautorski?

Szanowni Państwo,
chciałbym zapytać o często używane w publikacjach prawniczych słowo autorskoprawny (w znaczeniu odnoszący się do prawa autorskiego lub z niego wynikający). Nie znalazłem takiego pojęcia w żadnym słowniku, a wydaje mi się, że forma przymiotnikowa utworzona od prawa autorskiego powinna brzmieć prawnoautorski. Czy obu sformułowań można używać zamiennie, czy też może mają one różne odcienie znaczeniowe?
Słowniki z ostatniej dekady notują takie połączenia, w których człon prawno- jest na pierwszym miejscu, m.in. prawnokarny, prawnomiędzynarodowy, prawnokonstytucyjny, oraz takie, w którym jest na miejscu drugim: cywilnoprawny. Połączeń pierwszego rodzaju jest więcej, przewaga liczbowa w dziełach leksykograficznych nie oznacza jednak, że tylko jedno połączenie jest poprawne. W praktyce użytkownicy języka używają w niektórych przypadkach obu: prawnokarny i karnoprawny.
W tej sytuacji najrozsądniejsze wydaje się powstrzymanie przed decyzją o niepoprawności jednej z konstrukcji, powinien o tym zdecydować uzus językowy, kształtowany przede wszystkim przez środowisko prawnicze.
Radosław Pawelec, prof., Uniwersytet Warszawski