Wielka czy mała litera po wykrzykniku?

Dzień dobry!
Jakie są zasady pisowni wielką i i małą literą po wykrzykniku?
Dziękuję za odpowiedź.
Agnieszka
Jeśli wykrzyknik zamyka zdanie, to należy się po nim spodziewać wielkiej litery, tak samo jak po kropce. Jeśli natomiast wykrzyknik (znak) stoi po wykrzykniku (wyrazie), i nie zamyka zdania, to prawdopodobnie następna litera będzie mała (chyba żeby akurat następne słowo było nazwą własną albo skrótowcem), por. „Z sosny słychać dzięcioła stuk./ A tutaj ryby bryzg! spod nóg” (Konstanty Ildefons Gałczyński, Kronika olsztyńska).
Więcej informacji można znaleźć w zasadach pisowni oraz w poradnikach interpunkcyjnych.
Mirosław Bańko, PWN