dywiz, czyli łącznik

Kwestia pisowni nazw złożonych typu dekanat Kraków-Borek Fałęcki czy Polska Partia Socjalistyczna-Frakcja Rewolucyjna – z odstępami wokół dywizu czy też bez.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Mirek Bogdanowicz
Należy odróżniać dywiz (łącznik) od pauzy (myślnika). Pierwszy jest krótką kreską łączącą wyrazy bez odstępów, drugi kreską dłuższą, a przed nim i po nim musi wystąpić odstęp.
W nazwach wymienionych przez Pana powinien wystąpić dywiz, należy wobec tego napisać Kraków-Borek Fałęcki, Polska Partia Socjalistyczna-Frakcja Rewolucyjna.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski